Winter Reggae

Dodano: 25.02.2019 / drukuj / pdf
Tabu Tabu (fot. materiały promocyjne)
Czas wydarzenia: 
2019-03-16 17:00
Miejsce wydarzenia: 
klub Spirala w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” przy ul. Pszczyńskiej 85
Organizator: 
Stowarzyszenie GTW

Na festiwalu pojawią się najbardziej znani wykonawcy muzyki reggae i ska w kraju, nie zabraknie miejsca na młodych, którzy aspirują do bycia gwiazdą.

Ale muzyczne wrażenia to nie wszystko, przed koncertami publiczność zapozna się z z życiem w kolebce muzyki reggae – Jamajce. Seria unikatowych zdjęć z lat 2008–2019 i prelekcja przeniesie nas w cieplejsze rejony naszego globu.

Po raz pierwszy uruchomiony zostanie „live streaming” czyli bezpośrednia relacja z festiwalu, którą będzie można śledzić w mediach społecznościowych, pozwoli ona dotrzeć fanom z całego świata do Gliwic!

Program Festiwalu:

17:00 klub Spirala

 „Jamajka dziś” - spotkanie poprowadzone przez Mirosława Dzięciołowskiego, organizatora i przewodnika wypraw na Jamajkę, obejmujące miejsca związane z muzyka reggae i historią tego nurtu na wyspie. Spotkanie uatrakcyjnią zdjęcia z lat 2008 - 2019 prezentujące wiecznie zieloną wyspę oczami mieszkańców, omijając wielkie kurorty.

19:00 duża scena:

JOHNY ROCKERS

Zespół zwycięzca konkursu na Festiwalu w Ostródzie 2018, roostowo/funkowe dźwięki które rozbudza do tańca każdego.

GANG BAWARII

Śląski zespół który szturmem wdarł się na sceny reggae w naszym kraju, prezentuje śląskie klimaty w połączeniu z muzyka karaibską!

CAŁA GÓRA BARWINKÓW

Jeden z najbardziej utytułowanych zespołów ska w naszym kraju.

DAMIAN SYJONFAN

Wokalista, który zdobył serca nie tylko fanów reggae, łagodne dźwięki i ciekawe teksty, sprawiają że każdy koncert to wydarzenie.

DUBSKA

Przedstawiciele reggae/dub w tym roku obchodzą dwudziestolecie, które będą świętować na najważniejszych scenach w kraju.

TABU

Absolutny top, gwiazda, która łączy pokolenia a każdy ich koncert to petarda muzyczna

20:00 mała scena

PABLO 27

Jeden z najlepszych selektorów muzycznych w naszym kraju, DJ Reggae i Dancehall od 1998 r. Współzałożyciel Dancehall Masak-Rah, jednego z najważniejszych sounsystemów w naszym kraju.

Kategorie wydarzenia: