Jakość powietrza

Jakość powietrza

Dodano: 01.03.2018 / drukuj / pdf
ul. Siemińskiego

fot. Mosquidron / UM Gliwice

Bieżące wyniki pomiarów zanieczyszczeń powietrza ze stacji WIOŚ Katowice przy ul. Mewy w Gliwicach oraz prognoza jakości powietrza

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ) w Katowicach  w szeroki sposób informuje społeczeństwo o bieżącej i prognozowanej na kolejną dobę jakości powietrza. Na stronie internetowej www.katowice.wios.gov.pl w zakładce „Śląski Monitoring Powietrza” podawane są dane pochodzące z 18 automatycznych stacji monitoringu oraz wyniki wykonanych analiz laboratoryjnych.

Aby sprawdzić aktualny stan powietrza w Gliwicach, wejdź do

 

 Systemu monitoringu jakości powietrza 

Informacje o aktualnej i prognozowanej jakości powietrza oraz zaleceniach:

 bieżąca informacja podpisana przez Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i przesłana do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego 

 

 System Prognoz Jakości Powietrza 

Prezentacja Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach dotycząca przyczyn złej jakości powietrza w województwie śląskim. Do prezentacji opracowano konspekt, który opisuje poszczególne slajdy:

Pozostałe informacje o stanie powietrza WIOŚ

niskoemisyjne.gliwice.eu – informacje z zakresu planu gospodarki niskoemisyjnej, śląskiej uchwały antysmogowej, wsparcia dotacyjnego miasta oraz wojewódzkiego programu „Czyste powietrze”