Gliwicki Budżet Obywatelski

Dodano: 04.06.2018 / drukuj / pdf

GLIWICKI BUDŻET OBYWATELSKI 2019

GŁOSOWANIE

Głosowanie w ramach GBO rozpoczęło się 4 czerwca i potrwa do 25 czerwca.

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Gliwic, który w momencie głosowania ma ukończone 16 lat lub ukończy 16 lat w 2018 roku. Można oddać tylko jeden głos na jedno wybrane zadanie z jednej osiedlowej listy zadań i można to uczynić tylko we własnym imieniu. Dla ważności głosu należy podać wszystkie wymagane dane osobowe.
Gliwiczanie, którzy w 2018 roku nie ukończą 16 lat, mogą przekazywać opinie na temat zaproponowanych zadań w formie pisemnej, z dopiskiem „Budżet Obywatelski – opinia” w siedzibie Urzędu Miejskiego lub przesłać na adres e-mail bo@um.gliwice.pl.

Formularze do głosowania:

  1. elektroniczny,

  2. w formacie PDF.

 

Ogłoszenie Dyrektora Urzędu Miejskiego z 20 kwietnia 2018 roku – lista zadań wstępnie zaakceptowanych do głosowania w ramach procedury budżetu obywatelskiego

Korekta do ogłoszenia Dyrektora Urzędu Miejskiego w sprawie listy zadań wstępnie zakwalifikowanych do głosowania

Wyniki procedury odwoławczej

Lista zadań do głosowania

ZŁOŻONE WNIOSKI

Lista wniosków złożonych w tegorocznej edycji Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego

Na powyższej liście zamieszczone są wyniki weryfikacji wszystkich 394 zgłoszonych w tym roku propozycji wraz uzasadnieniami i informacjami o procedurze odwoławczej.

SKŁADANIE WNIOSKÓW

Do 26 stycznia można było proponować przedsięwzięcia, które miasto będzie mogło zrealizować w 2019 roku w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.

Szczegółowe informacje są dostępne także TUTAJ.

ZASADY NABORU WNIOSKÓW I GŁOSOWANIA W 2018 ROKU

Ogłoszenie Prezydenta Miasta Gliwice w sprawie kwoty przeznaczonej na realizację zadań wyłonionych w procedurze budżetu obywatelskiego, podziału kwoty pomiędzy osiedlami oraz minimalnej liczby głosów, która musi być oddana na poszczególne listy zadań, aby uznać głosowanie za wiążące

Konsultacje społeczne (zakończone)

PRZYDATNE NARZĘDZIA

MATERIAŁY DO POBRANIA

LOGO Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego

PLAKAT: PDF, JPG

ULOTKA: PDF, JPG 1, 2

POPRZEDNIE EDYCJE

ZREALIZOWANE INWESTYCJE