Miasto Gliwice - Wysoki kontrast - Przyszłość jest tu

-A +A

Niespodzianka w Palmiarni!

Palmiarnia

Fot. MZUK

3 nowe okazy można podziwiać w gliwickiej Palmiarni. To ryby z rodzaju Cichla, które dołączyły do największego zbiornika prezentującego środowisko wód Amazonii.

Niezwykły klimat oraz stale pojawiające się nowości przyciągają do Palmiarni tłumy odwiedzających. W 2016 r. padł kolejny rekord frekwencyjny. Gliwickie tropiki odwiedziło 192 484 gości!

Kilka dni temu w dziale akwarystycznym do zbiornika prezentującego środowisko Amazonki wpuszczono  nowe gatunki ryb z rodzaju Cichla – Cichla temenzis oraz Cichla kelberii.

To dorosłe egzemplarze, mają od 40 do 70 cm długości. Są kolorowe, mienią się barwami: żółtą, czarną i czerwoną. Zostały dobrze przyjęte przez mieszkańców akwarium i zaaklimatyzowały się w nowym środowisku – mówi Barbara Trzebińska, zastępca kierownika Palmiarni.

Na wpuszczenie do amazońskiego akwarium czekają też małe płaszczki, które ponad rok temu urodziły się w Palmiarni. Obecnie przebywają w zbiorniku na zapleczu, ponieważ są zbyt małe, by trafić na głębokie amazońskie wody. Muszą mieć średnicę co najmniej 40 cm. Obecnie to jeszcze maluchy – mają zaledwie 20 cm.

Palmiarnia przyciąga

Gliwicką Palmiarnię licznie odwiedzają całe rodziny. I to często. Co sprawia, że zarówno mieszkańcy Gliwic, jak i odwiedzający nas goście chętnie wracają w to niezwykłe miejsce? Po pierwsze panuje tam niezwykły klimat, po drugie – stale pojawiają się nowości.

W ubiegłym roku Palmiarnię odwiedziły 192 484 osoby, w tym 1340 grup zorganizowanych. To najlepszy wynik frekwencyjny w historii obiektu – mówi Barbara Trzebińska.

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników Palmiarni – podczas ferii możecie ją odwiedzać jeszcze częściej, bo będzie czynna również w poniedziałki 16 i 23 stycznia 2017 w godz. od. 9.00 do 18.00 (zwykle w poniedziałki gliwickie tropiki są zamknięte). Zapraszamy! (mf)

Fot. MZUK

Polecamy galerieZwiązek Subregionu Centralnego

Śląski Związek Gmin i Powiatów

Metropolia Silesia

Śląska Organizacja Turystyczna SekapMiejski Serwis Internetowy Gliwice ISSN 1734-5480
Wydawca: Urząd Miejski w Gliwicach, 44-100 Gliwice, Ul. Zwycięstwa 21, centrala tel. 32-231-30-41, faks: 32-231-27-25, www.gliwice.eu

Redaktor naczelny: Nina Drzewiecka, tel.: 32-239-11-38, e-mail: drzewiecka_n@um.gliwice.pl;

Informacje prasowe: Adam Sosnowski, Monika Foltyn, Magdalena Mickielewicz, Patryk Młynek, Katarzyna Kozub-Kulik tel. 32-238-54-80,  e-mail: redaktor@um.gliwice.pl

Ogłoszenia: Agata Grabowska, tel. 32-231-30-44, e-mail: ogloszenia@um.gliwice.pl

Administrator serwisu: Anna Proksa ,tel.: 32-239-12-85, e-mail: proksa_a@um.gliwice.pl

ZASADY PONOWNEGO WYKORZYSTANIA INFORMACJI

PinterestTab Odwiedź na Pintereście profil użytkownika Miasto Gliwice.
FacebookTab
TwitterTab Tweety na temat @Miasto_Gliwice

InstagramTab